Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 27 listopada 2021 r. w wieku 31 lat zmarł Krzysztof Dubieniecki (ur. 4.10.1990 w Gdyni), absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Pucku oraz absolwent studiów I stopnia (2015) w klasie wiolonczeli dra hab. Jerzego Wujtewicza w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
W trakcie studiów wziął udział jako wiolonczelista w zimowym tournée koncertowym Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku po Chińskiej Republice Ludowej (17.12.2013 – 8.01.2014), angażował się także w wiele uczelnianych i pozauczelnianych projektów muzycznych. Wśród projektów muzycznych aMuz były to m.in.:
- liczne koncerty symfoniczne,
- Koncert z okazji Jubileuszu 75. urodzin prof. Krzysztofa Sperskiego (19.11.2017, Sala Koncertowa aMuz),
- Otwarte przesłuchania kameralistów przed konkursem (8.04.2016, Sala Senatu aMuz),
- Koncert Kameralny „Studenci przed sesją” (16.05.2016, Aula Koncertowa aMuz),
- Koncert studentów klas kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku towarzyszący I Festiwalowi Muzyki Współczesnej „Nowe Fale” (20.11.2015, Aula Koncertowa aMuz),
- Występ studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku podczas obchodów 70. rocznicy wyzwolenia KL Stutthof (9.05.2015, Muzeum KL Stutthof w Sztutowie, pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa),
- Koncert kwartetu smyczkowego z cyklu „Chilloutowe wieczory w bibliotece” (24.01.2015, Filia nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku),
- KONCERT – KU PRZYSZŁOŚCI, cz. XI, w ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki (22.05.2014, Sala Koncertowa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku),
- CHIŃSKIE REMINISCENCJE – Koncert podsumowujący tournée Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Gdańsku po Chińskiej Republice Ludowej (23.02.2014, Sala Koncertowa aMuz).
Krzysztof Dubieniecki przez wiele lat zmagał się z chorobą nowotworową. Był podopiecznym Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio utworzonego przez śp. ks. Jana Kaczkowskiego oraz Fundacji Avalon.
W październiku 2010 roku zdiagnozowano u niego bardzo ciężką i trudną w leczeniu chorobę – ziarnicę złośliwą typu NS II B, zwaną również chłoniakiem Hodgkina. Przystąpił do leczenia konwencjonalnego, co z początku dawało pozytywne rezultaty. Z czasem, a dokładnie przy drugim cyklu chemioterapii ABVD nastąpiła progresja choroby i zdecydowano się podjąć silniejsze kroki. Zastosowano chemię ICE, po której przygotowano go do autologicznego przeszczepu szpiku w grudniu 2011 roku. Po 20 wlewach chemioterapii zdrowie Krzysztofa uległo znacznemu pogorszeniu i pomimo pozytywnego rezultatu leczenia w grudniu 2016 nastąpił nawrót choroby właściwej.
Od 2017 roku Krzysztof poddawał się leczeniu środkami alternatywnymi, nierefundownymi przez NFZ, przez co były bardzo kosztowną inwestycją.
W pomoc finansową dla Krzyśka zaangażowana była także społeczność Akademii Muzycznej w Gdańsku, organizując dwa koncerty charytatywne, których dochód został przeznaczony na badanie Onconomics PLUS, terapię celowaną oraz terapię biologiczną wspomagającą leczenie:
- 16 grudnia 2017 r. w Sali Koncertowej w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku odbył się Charytatywny koncert Big-Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku z utworami kompozytorów związanych z Uczelnią: Leszka Kułakowskiego, Szymona Sutora, Pauliny Porszke i Michała Ciesielskiego.
Pod dyrekcją Szymona Sutora wystąpił Big-Band Akademii Muzycznej w Gdańsku w składzie:Saksofony: Marek Stępniak, Michał Sasinowski, Bartosz Sadok, Szymon Kowalik, Adrian Wysocki, Szymon Zawodny
Flet: Adrian Wysocki
Bass Klarnet: Tomasz Klepczyński
Trąbki: Krzysztof Ostrowski, Radosław Kulesza, Agata Ławicka, Adam Skorczewski
Puzony: Artur Ostrowski, Mikołaj Zieliński, Kamil Chojna
Gitara: Maciej Sawczuk, Paweł Kasprzewski, Karol Ruciński, Maciej Walewski
Piano: Jakub Janoszek, Jan Jarecki, Ariel Suchowiecki
Akordeon: Wojciech Ulanowski, Szymon Lipiński
Kontrabas/bas: Filip Arasimowicz, Tomasz Krawczyk, Tomasz Sadecki
Perkusja: Kacper Skolik, Maciej Chrzęszczyk, Hussam Abdul-Samad
Gościnnie wystąpiła także Paulina Porszke.
- 23 stycznia 2018 r. w Sali Koncertowej w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku odbył się Koncert charytatywny dla Krzyśka Dubienieckiego, podczas którego wystąpili: Magdalena Zięba – sopran, Olga Chwaszczewska, Jan Lewandowski – wiolonczele oraz Studencka Orkiestra Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyr. Jagody Wyrwińskiej. W programie znalazło się Ave Maria Anny Rocławskiej-Musiałczyk oraz Koncerty wiolonczelowe C-dur Hob VIIb/1 i D-dur Hob VIIb/2 Josepha Haydna.
Pamięci śp. Krzyśka Dubienieckiego został poświęcony jeden z utworów wykonanych podczas koncertu finałowego „III Międzynarodowych Spotkań Wiolonczelowych”, który odbył się 28.11.2021 r. w Sali Koncertowej w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Rodzinie oraz Przyjaciołom Zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia.
Msza św. żałobna odbędzie się w czwartek 2 grudnia 2021 r. o godz. 12:00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku (ul. Judyckiego 1). Msza poprzedzona będzie różańcem o godz. 11:30. Pochówek po mszy na cmentarzu „Przy Zatoce”.
Życzeniem Rodziny jest nieskładanie kwiatów i wieńców. Przy okazji pogrzebu można złożyć ofiarę na rzecz puckiego Hospicjum.
Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji.
Msza św. żałobna będzie transmitowana przez stronę parafii: farapuck.pl/kamera
Za puck.naszemiasto.pl:
W październiku 2010 zdiagnozowano u niego chłoniaka Hodgkina typ NS IIB. Wsparcie i zrozumienie znalazł u śp. ks. Jana Kaczkowskiego, założyciela Puckiego Hospicjum. Superwizjer stacji TVN zrobił o tej drodze reportaż w maju 2011 r. pt. Część pierwsza: „Myślałeś już o umieraniu?”.
Walka z nowotworem była trudna, żmudna i dawała się we znaki, ale Krzysztof się nie poddawał, a przyjmowane leki, choć potrafiły wycieńczyć jego organizm, to była poprawa. Aż w grudniu 2016 r. nastąpił nawrót choroby.
W grudniu 2017 w puckiej farze odbył się wyjątkowy koncert charytatywny, podczas którego zbierano środki na leczenie Krzysztofa. Wyjątkowy dlatego, że tego wieczoru, wraz z innymi muzykami, zagrał sam Krzysiu Dubieniecki, a licznie zgromadzeni mieszkańcy Pucka i powiatu puckiego mogli osobiście podziwiać jego talent.