Za nami uroczysta Gala jubileuszowej, 50. edycji Konkursu Czerwonej Róży. Uroczysta gala odbyła się 23 maja 2026 roku w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.
Naszą Uczelnię reprezentowała Prorektor ds. studenckch i promocji aMuz dr Magdalena Ochlik Jankowska.

To wyjątkowe wydarzenie po raz kolejny zgromadziło przedstawicieli pomorskiego środowiska akademickiego – studentów, członków kół naukowych, laureatów poprzednich edycji oraz Kapitułę Konkursu. Od pół wieku Czerwona Róża wyróżnia najbardziej utalentowanych i zaangażowanych studentów oraz najaktywniejsze organizacje studenckie, doceniając ich osiągnięcia naukowe, społeczne i organizacyjne.

Z dumą informujemy, że Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku miała swoją reprezentację w gronie nominowanych – naszą kandydatką w konkursie była Marta Goluch. Sama nominacja stanowi prestiżowe wyróżnienie i potwierdzenie wysokiego poziomu aktywności oraz zaangażowania naszych studentów.

 

  • Laureatem w kategorii „Najlepszy student” 2026 został Mateusz Pawela z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
  • Laureatem w kategorii „Najlepsze koło naukowe” zostało Studenckie Koło Naukowe Urologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szczególnym akcentem wieczoru była oprawa muzyczna w wykonaniu wybitnego pianisty Piotra Pawlaka – absolwenta naszej Uczelni oraz laureata Konkursu Czerwonej Róży z 2021 roku. 

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i nominowanym tegorocznej edycji oraz dziękujemy za inspirujące spotkanie, które po raz kolejny pokazało siłę, pasję i potencjał środowiska akademickiego Pomorza. Zdjęcie przedstawiające p. Prorektor Magdalenę Ochlik-Jankowską oraz nominowaną z aMuz – Martę Goluch