en
menu

Galeria

Startujemy i dzielimy się z Państwem wyjątkowym projektem, jakim jest SPACER WIRTUALNY 3D!

Od dziś możecie Państwo zobaczyć Akademię Muzyczną w Gdańsku online i z każdego miejsca na świecie (!) zajrzeć do naszego pięknego kampusu, złożonego z dwóch XIX-wiecznych budynków:
A – czerwonego (przedwojenne Gimnazjum Królewskie zbudowane w latach 1878–81);
B – żółtego (dawne koszary piechoty z 1880 roku; w latach 1977–2005 mieściła się tu Wojskowa Szkoła Muzyczna II st. przekształcona w 1984 roku w Wojskowe Liceum Muzyczne, które jako jedyne w Polsce kształciło muzyków do orkiestr wojskowych).

Wieloletnia przeprowadzka do kompleksu obu budynków rozpoczęła się w roku 1998 (najpierw był to budynek A, a na przestrzeni kolejnych lat budynek B), by zakończyć się w roku 2007 wraz z oddaniem do użytku nowo wybudowanej Sali Koncertowej.

Tyle historii, a teraz czas najwyższy na wirtualny spacer po naszej Uczelni! Nawet jeśli znacie Państwo (jako studenci, absolwenci, pracownicy czy melomani) obydwa budynki aMuz, to jesteśmy przekonani, że odkryjecie sale, do których nigdy nie mieliście do tej pory okazji zajrzeć!

Zapraszamy do zwiedzania (ścieżką automatyczną lub samodzielnie) i dzielenia się wrażeniami (także na profilu aMuz na Facebooku)!

KLIKNIJ I SPACERUJ PO aMuz WIRTUALNIE