Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem aktualnie panującego reżimu sanitarnego.
Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o wcześniejsze przybycie celem obowiązkowego wypełnienia oświadczenia uczestnika.
Formularz można także POBRAĆ TUTAJ, uzupełnić, wydrukować i podpisany przynieść ze sobą na wydarzenie.
Przed wejściem na wydarzenie formularz należy wrzucić do urny przy drzwiach.
Pierwszy w Roku Akademickim 2021/2022 „Koncert Katedry Kameralistyki” poświęcony będzie nowemu pedagogowi Katedry – dr Ewie Sarwińskiej-Kowalczyk.
Wykonawcy:
Ewa Sarwińska-Kowalczyk – fortepian
Paula Preuss – skrzypce
Patryk Purzycki – altówka
Jakub Grzelachowski – wiolonczela
Program:
W.A. Mozart – Kwartet fortepianowy g-moll KV 478
I. Allegro
II. Adagio
III. Rondo
I.J. Paderewski – Sonata na skrzypce i fortepian op. 13
I. Allegro con fantasia
II. Intermezzo. Andantino
III. Finale. Allegro molto quasi presto
Organizator:
Katedra Kameralistyki
Ewa Sarwińska-Kowalczyk
W 2012 roku ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej. W 2018 roku otrzymała stopień doktora w dziedzinie sztuk muzycznych dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka.
Jest pedagogiem gdańskiej Akademii Muzycznej – prowadzi zespoły kameralne oraz akompaniuje studentom różnych specjalności. W 2015 roku była jednym z wykładowców polsko-fińskich warsztatów kameralnych „Projekt Finlandia” organizowanych w Gdańsku.
Zainicjowała założenie kwartetu fortepianowego Akme Piano Quartet, który doskonalił się pod kierunkiem prof. Anny Prabuckiej-Firlej oraz dra Roberta Kwiatkowskiego. Jako pianistka Akme Piano Quartet zdobyła wiele nagród na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą (m.in. w Austrii, Bułgarii, Rosji, na Białorusi).
Razem z Akme Piano Quartet koncertowała w wielu europejskich krajach, m.in. w Austrii, Bułgarii, Estonii, Rosji, na Białorusi i Litwie.
Współpracuje z wydawnictwem muzycznym Eufonium, redagując partytury niewydanych dotąd utworów kameralnych.
Brała udział w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych i kameralnych prowadzonych przez najbardziej uznanych profesorów z Polski i zagranicy takich jak prof. Aleksiej Orłowiecki (Rosja), prof. Elżbieta Tarnawska (Polska), prof. Anastas Sławczew (Bułgaria), prof. Niklas Schmidt (Niemcy), prof. Breno Ambrosini (Hiszpania), Moscow Trio (Rosja), prof. Michael Vaiman (Kolonia), Jerzy Marchwiński (Polska).
Za swoje działania artystyczne i naukowe była nagradzana wieloma stypendiami (m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Gdańska, Instytutu Adama Mickiewicza „Kultura polska na świecie”, Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku).