Prowadzenie:
Sebastian Hamann (Niemcy)
Harmonogram:
27.03.2022 / Sala Senatu w budynku czerwonym aMuz
- 11:00-13:00 Zuzanna Adler, Marija Ganiewicz, Natalia Marek, Klaudia Orłowska, Wiktoria
Szczygielska - 13:00-14:00 Julia Grzywińska, Weronika Szopa, Zyta Woelke, Agnieszka Żychska
- 15:00-16:00 Emilia Rucińska, Magdalena Wilczyńska, Weronika Dobek, Szymon Byliński
- 16:00-18:00 Kornelia Huk, Natalia Wicka, Marta Misztal
28.03.2022 / Sala 303 w budynku czerwonym aMuz
- 09:00-11:00 Aleksandra Rybska, Polina Voitsykhovska, Mateusz Maciołek
- 11:00-12:00 Raman Niczyparuk, Dominik Urbanowicz, Nel Zmuda-Trzebiatowska, Adrianna
Ciemińska, Gabriela Dindorf - 12:00-13:00 Ewa Bączkowska, Julia Pasternak, Miłosz Rządkiewicz
- 13:00-15:00 4Clouds Piano Quartett
28.03.2022 / Sala Senatu w budynku czerwonym aMuz
- 16:00-18:00 Zofia Trybus, Aleksandra Łyczba, Maria Horodecka
- 18:00-19:00 Ewa Bączkowska, Julia Pasternak, Miłosz Rządkiewicz
Koordynacja:
dr hab. Robert Kwiatkowski
Organizator:
Katedra Kameralistyki
Sebastian Hamann
Urodzony w rodzinie, której muzyczne korzenie sięgają XIX wieku, Sebastian Hamann dorastał otoczony i inspirowany muzyką, najpierw w Skandynawii, a później w Niemczech. Jego wykształcenie muzyczne jako skrzypka i altowiolisty pozwoliło mu od młodości występować i wygrywać międzynarodowe konkursy jako solista, kameralista i koncertmistrz na całym świecie. Równolegle z działalnością wykonawczą, od początku lat 90. prowadzi działalność pedagogiczną pod wpływem swojego nauczyciela, w duchu nieustannego dążenia do „doskonałości i czystości brzmienia”.
Jego pedagogami byli Serge Collot, Nora Chastain, Emanuel Hurwitz, Henry Meyer, Miriam Fried, Walter Levin, Uwe-Martin Haiberg, Winfried Rademacher, Conrad von der Goltz, Heinrich Schiff i William Pleeth. Po profesurach na Uniwersytecie w Lubece, Frankfurcie nad Menem i Uniwersytecie w Bazylei, Sebastian Hamann dołączył do wydziału w Lucerne School of Music w 2004 roku. Jego studenci są laureatami nagród takich międzynarodowych konkursów, jak m.in. Konkurs ARD w Monachium, Franz Schubert Competition w Graz i Charles Hennen Concours w Heerlen, a obecnie zajmują stanowiska w orkiestrach i instytucjach edukacyjnych na całym świecie.
Jego długa kariera muzyczna została wzmocniona bogatym doświadczeniem jako koncertmistrz w Essen, Frankfurcie, Kolonii, Lubece oraz jako gościnny koncertmistrz Mahler Chamber Orchestra i Balthasar Neumann Ensemble. Sebastian Hamann znany jest również z międzynarodowej kariery jako solista i pierwszy skrzypek Kwartetu Amati i Miró Trio, a także jako dyrygent Camerata Hanseatica Gdańsk i Lucerne Chamber Orchestra. Z pasją łączy żywą różnorodność swojej kariery koncertowej z działalnością dydaktyczną, kierując się pragnieniem wyszkolenia swoich studentów, aby byli kreatywnymi i ciekawymi muzykami.
Jesienią 2014 roku został mianowany profesorem skrzypiec w Hochschule für Musik we Freiburgu (następca prof. Rainera Kussmaula).