Wykonawcy:
wychowankowie i przyjaciele Profesor Krystyny Jureckiej
W programie:
L. van Beethoven – Duo C-dur na skrzypce i wiolonczelę WoO 27
wyk. Wojciech Szlachcikowski – skrzypce
Katarzyna Drzewiecka-Szlachcikowska – wiolonczela
A. Shnittke – Suita w dawnym stylu na skrzypce i fortepian, cz. I, II, III, V
wyk. Andrzej Kacprzak – skrzypce
Paweł Rydel – fortepian
W.A. Mozart – Sonata A-dur na skrzypce i fortepian KV 526, cz. II i III
wyk. Robert Kwiatkowski – skrzypce
Sławomir Wilk – fortepian
L. van Beethoven – Romans F-dur na skrzypce i fortepian op. 50
wyk. Karolina Nowotczyńska – skrzypce
Sławomir Wilk – fortepian
L. van Beethoven – Sonata c-moll na skrzypce i fortepian op. 30 nr 2, cz. I
Paula Preuss – skrzypce
Dominika Glapiak – fortepian
A. Rutkowski – Sonata c-moll na skrzypce i fortepian op. 5, cz. IV
Adam Bruderek – skrzypce
Anna Prabucka-Firlej – fortepian
A. Piazzola – Tanti Anni Prima, B. Bartok/Z. Székely – Tańce rumuńskie
Anna Wandtke – skrzypce
Dominika Glapiak – fortepian
prowadzenie koncertu:
Marta Kołodziejska-Kacprzak
koordynator:
prof. dr hab. Wojciech Szlachcikowski
organizatorzy:
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Profesor Krystyna Jurecka ukończyła studia w gdańskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Tadeusza Kochańskiego, a następnie studia podyplomowe w klasie prof. André Gertlera w Królewskim Konserwatorium w Brukseli.
Była koncertmistrzem Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, a także – gościnnie – Sinfonietty Beer Sheva w Izraelu. Była twórcą i prymariuszem Kwartetu Gdańskiego. Jako solistka, kameralistka i muzyk orkiestrowy koncertowała w kraju, Europie i Azji.
Działalność pedagogiczną rozpoczęła jeszcze w okresie studiów – w Szkole Muzycznej I stopnia w Sopocie, a po studiach podyplomowych – w macierzystej uczelni. Pełniła w niej funkcje Prodziekana Wydziału Instrumentalnego i Kierownika Katedry Instrumentów Smyczkowych. Była członkiem Rady Wyższego Szkolnictwa Artystycznego i konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej. Jej uczniowie
i studenci są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych i kameralnych. Wielu absolwentów prof. Krystyny Jureckiej prowadzi solową i kameralną działalność koncertową, wielu jest muzykami orkiestrowymi w Polsce i za granicą – niejednokrotnie na stanowisku koncertmistrza. Są też nauczycielami gry na skrzypcach w szkołach muzycznych I i II stopnia, a ośmioro z nich zasiliło kadrę pedagogiczną Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Prof. Krystyna Jurecka była i jest zapraszana do jury krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych, prowadzenia wykładów na prestiżowych letnich kursach, a także dzieli się swą wiedzą z nauczycielami w ramach konsultacji i seminariów w szkołach w Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Warszawie i in. Była promotorem wielu doktoratów, jest recenzentem przewodów doktorskich i habilitacyjnych oraz postępowań o nadanie tytułu profesora sztuk muzycznych.