Koncert bez udziału publiczności.
Transmisja na antenie i profilu fb Radia Gdańsk.
Wykonawcy:
Małgorzata Wójcik – skrzypce / GRAND PRIX – Nagroda JM Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku prof. dra hab. Ryszarda Minkiewicza w IV Uczelnianym Konkursie „Polska Miniatura” 2021
Gościnnie:
Tomasz Kaczor, Monika Mazur, Barbara Sowa – skrzypce
Patryk Purzycki – altówka
Polina Wojciechowska – wiolonczela
Adam Danowski – kontrabas
Prowadzenie koncertu:
Konrad Mielnik
Program:
Jules Massenet – Medytacja z opery Thaïs
A. Vivaldi – Cztery Pory Roku (Le quattro stagioni): Zima
I. Allegro non molto
II. Largo
III. Allegro
A. Vivaldi – Koncert na dwoje skrzypiec a-moll BWV 522
I. Allegro
II. Larghetto e spiritoso
III. Allegro
J.S. Bach – Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043
I. Vivace
II. Largo ma non tanto
III. Allegro
Organizatorzy:
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Radio Gdańsk
„aMuz w Radiu Gdańsk” to cykl koncertów, których wykonawcami są studenci, absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Na rok akademicki 2021/2022 zaplanowano 9 koncertów, które poprowadzi Konrad Mielnik. Wszystkie będą transmitowane lub retransmitowane na antenie Radia Gdańsk.
Częstotliwości Radia Gdańsk:
103,7 MHz FM – Trójmiasto, Kościerzyna, Hel, Kartuzy, Elbląg, Malbork
102 MHz FM – Słupsk
91,1 MHz FM – Ustka
106 MHz FM – Kwidzyn
107 MHz FM – Człuchów, Bytów, Chojnice
Radio Gdańsk online
Małgorzata Wójcik jest absolwentką Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej. W czerwcu 2019 roku uzyskała dyplom Licencjata Sztuki z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dr hab. Anny Wandtke-Wypych przy współpracy z dr. hab. Andrzejem Kacprzakiem, a w roku 2021 ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem w klasie dr hab. Anny Wandtke-Wypych. W październiku 2018 roku zaczęła również studia na Universitat fur Musik und Darstellende Kunst Wien.
Koncertuje w kraju i za granicą jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy. Jej grę cechuje niebywałe zaangażowanie, wirtuozeria połączona z dużą ekspresją, sceniczny temperament i widoczna pasja do muzyki. Jest laureatką licznych konkursów skrzypcowych i kameralnych zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, a jej nagrody to między innymi Grand Prix w IV Konkursie Polskiej Miniatury, 1 nagroda w konkursie na najlepsze wykonanie koncertu z orkiestrą SKO w Wiedniu, 1 nagroda w Bałtyckim konkursie duetów, nagrody na międzynarodowych konkursach kameralnych w kwartecie oraz trio w Polsce, Szwecji oraz Litwie oraz wiele innych. Brała udział w licznych festiwalach i warsztatach, na których współpracowała z najwybitniejszymi postaciami muzycznego świata.
W Polsce występowała w takich miejscach jak: Filharmonia Krakowska, Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Filharmonia Pomorska, Filharmonia Bałtycka, Sala Balowa Zamku w Łańcucie, Sala Balowa Pałacu w Wilanowie, Sala Balowa Pałacu w Bałoszycach. Od trzech lat koncertuje również w Austrii, gdzie podjęła studia u Josefa Hella – muzyka Wiener Philharmoniker. W ostatnim czasie wystąpiła w słynnej Złotej Sali Wiedeńskiego Musikverein oraz w Wiedeńskim Konzerthaus.
Małgorzata Wójcik ma na swoim koncie również występy solowe z towarzyszeniem orkiestr, m.in. są to: SKO Orchester w Wiedniu, Orkiestra Filharmonii Lubelskiej, Elbląska Orkiestra Kameralna, Orkiestra ZPSM im. K. Wiłkomirskiego, Polsko – niemiecka Sinfonietta, czy Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku. Poza graniem solowym aktywnie koncertuje w Trio Suna wraz z Piotrem Pawlakiem i Jakubem Grzelachowskim oraz jest prymariuszem kwartetu Traumfaerber w Wiedniu.
Ponadto jest laureatką Stypendium Ministra Kultury i Edukacji, Stypendium Artystycznego Marszałka województwa warmińsko- mazurskiego, Stypendium Artystycznego oraz Kulturalnego Prezydenta Miasta Elbląga, stypendystką Lutoslawski Youth Orchestra oraz Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO. Otrzymywała również stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku dla najlepszych studentów.